piątek, 25 września 2015

Zabójczy odzysk? :P

Ciekaw jestem jak Galakta przetłumaczy nazwę tego dodatku. Kolejny War Pack od FFG, który ponoć ukaże się jeszcze w tym roku. Co nam przyniesie?  Ten gość sprawia, że mam ochotę ułożyć na orkach nową talię. Nowy cykl zapowiada się interesująco. Jeśli budujemy talię na Gorzodzie, możemy do niej wrzucić dowolne nielojalne pojazdy od AM i SM, a podczas samej gry, obniżamy koszt ich wystawienia o 1. Dla mnie miazga. Niektórymi pojazdami nie gramy, bo są za drogie. Innymi, mimo tego że są drogie :P Zmniejszenie ich kosztu da im drugie życie. Pełna lista tych kart: 1,2,3,4,5,6,7

Solidna jednostka z standardowym stosunkiem kosztu do statów z ciekawą specjalizacją, która zapewnia nam dodatkowe 2 pkt ataku kiedy nie mamy inicjatywy. Jako, że pół gry nie mamy inicjatywy, myślę, że się przyda.

Ta karta to czysta gra psychologiczna. Przeciwnik będzie wiedział, że możemy mieć ją na ręce, a my na ślepo walić Gorzodem w jego pojazdy. Odważy się nie obronić tarczami choćby jednego obrażenia, zagrywamy Wrogie Przejęcie i Drednot, Dewastator, czy inny dziki klaun już są nasze :) Jeśli jeszcze nie zaatakowały w tej rundzie, od razu będą mogły walczyć dla nas. A jeśli nie mamy akurat tej karty, to przeciwnik prawdopodobnie i tak zmarnuje dwie tarcze i pozbędzie się ich zanim naprawdę by musiał.
Jedna karta w talii i do tego znów droga, ale... WOW! Wszystkie nasze pojazdy tracą swoją przynależność frakcyjną i stają się orkowe. Do tego dostają +1 do Ataku i Wytrzymałości. To też nic przy tym, że od tego momentu na tę jednostkę działają takie karty jak Okrzyk Bojowy, telyport i kilka innych kart działających tylko z Orkami.

Znów jedna sztuka w talii, ale tym razem tania. Możemy dołączyć do lidera dodając mu 2 pw i dorzucając reakcję pozwalającą na przygotowanie go, jeśli jakaś jednostka pojazd zostanie zniszczona na jego planecie. Jako, że planujemy Gorzodem grać na sporej ilości pojazdów i  wrzucać go do walki w celu wrogiego zagarnięcia pojazdów wroga, karta ta z pewnością się przyda.
Ochłapy:


- Genokrad: niezłe staty  jak za tę cenę, ale oczywiście bez młotka, co jest niestety wadą. Nie to, że ta karta jest zła. Po prostu wydaje mi się, że w pożeraczu będą ciekawsze jedynki i nawet zerówka.
Na tą może nie starczyć miejsca.
- Vanguard Soldiers: "Przerwanie:Kiedy ta jednostka opuszcza grę, przygotuj inną wybraną jednostkę armii, którą kontrolujesz." Przyzwoite staty, brak ograniczenia Przerwania do jednej planety, młotek i zdolność która właściwie zawsze zadziała, bo dotyczy innej jednostki, więc przeciwnik jej łatwo nie zapobiegnie, albo wręcz wywoła. Od biedy można poświęcić, co jak wiemy w talii AM często bywa przydatne. Według mnie bardzo fajna karta.


Ogłoszenie:
W przeddzień wyjścia nowego dużego dodatku sklep 3trolle.pl reaktywuje 8% kod zniżkowy na WSZYSTKIE produkty podbojowe, w tym koszulki. Wystarczy wpisać thronesandstars w odpowiednim polu rabatowym i dokonać zakupu. Kod ma działać do końca roku. Gdyby nie działał, dajcie znać, to to naprawimy.

PS
Bardzo polecam zakupy z kodem wyżej. Jak dobrze pójdzie to może dzięki tym zakupom dostaniemy jakiegoś War Packa na konkurs... :PBrak komentarzy:

Prześlij komentarz